Hiszpania oferuje bardzo szeroki wachlarz regionów i miejscowości. Ze względu na najlepszy klimat, bardzo dobre połączenia lotnicze i wspaniałe nieruchomości – zdecydowanie wybieramy region Costa Blanca leżący w basenie Morza Śródziemnego.

To wybrzeże jest jednym z naszych ulubionych miejsc na południu Hiszpanii. W regionie znajdziemy wszystko: wyśmienitą kuchnię, bezpieczne i czyste plaże, wysokie góry, jeziora, jaskinie, a także wiele innych atrakcji, które umilą nam życie. Możemy żeglować, wspinać się, jeździć rowerem lub konno, odbyć rejs na wyspę Tabarca (wyspa była schronieniem dla piratów morskich, obecnie jest najmniejszą zamieszkaną wyspą w Hiszpanii!), zwiedzić łódź podwodną w Torrevieja, odwiedzić rezerwat przyrody El Penon de Ifach w Calpe, zajrzeć do fabryki czekolady w Villajoyosa, pływać z delfinami, szaleć w parkach wodnych czy odwiedzić piękny ogród zoologiczny w Benidorm. W okolicy Torrevieja znajdziemy solne laguny. Gdy parują – opary soli tworzą mikroklimat, który dobrze wpływa na układ oddechowy i krwionośny. Tu znajduje się Laguna Rosa i różowe jezioro Torrevieja, które zamieszkują flamingi. Po każdym dniu, tygodniu pełnym wrażeń – możemy udać się nad wodospady Algar, gdzie weźmiemy kąpiel i odpoczniemy wśród ciszy i natury. Warto zajrzeć również do Altei, fotogenicznego i urokliwego miasteczka zlokalizowanego między Benidormem a Calpe, z plątaniną małych wąskich uliczek i uroczymi knajpkami. Tu czas płynie zdecydowanie wolniej.

 

 

Nieoficjalną stolicą regionu jest Alicante – miasto, do którego bardzo łatwo i tanio dostać się z każdej części Europy. Z Polski najprościej dolecieć bezpośrednim lotem linii Ryanair z: Krakowa, Warszawy (Modlin), Wrocławia, Gdańska i Poznania. Dzięki dwóm międzynarodowym lotniskom w regionie Costa Blanca (Alicante i Murcia-San Javier) i licznym połączeniom lotniczym, lot do Alicante może być wyjątkowo tani.  Alicante szczyci się winem D.O. (znak pochodzenia) i ośmioma restauracjami z co najmniej jedną gwiazdką Michelin. Miasto już od dawna jest miejscem startów Volvo Ocean Race – słynnego wyścigu jachtów dookoła świata. Z Alicante super szybkim pociągiem pokonuje się trasę 400 km do Madrytu w ciągu zaledwie 2 godzin i 20 minut! W samym Alicante temperatura w ogóle nie spada poniżej zera i nawet w grudniu i styczniu bardzo często zobaczymy błękitne niebo i poczujemy kilkanaście stopni ciepła.

 

 

Wielu obcokrajowców postrzega La Costa Blanca tylko jako słońce i plaże… I absolutnie musimy się z tym zgodzić. Ale biorą pod uwagę ilość niesamowitych atrakcji – wiemy już, że na Costa Blanca czeka nas o wiele więcej. W regionie znajdziemy sto siedemdziesiąt plaż (pięćdziesiąt dziewięć z nich posiada niebieską flagę UE, co jest największą liczbą w departamencie w całej Europie). Costa Blanca to świetne miejsce do snorkelingu, zwłaszcza okolice Tabaki, które owszem, są rezerwatem, ale nurkować z maską i rurką można. Dzięki niesamowitym ponad trzystu słonecznym dniom w roku, La Costa Blanca oferuje mnóstwo możliwości przez cały rok: pola golfowe, porty jachtowe, liczne parki naturalne i krajobrazowe, w skład których wchodzą przybrzeżne pasma górskie w Benidorm, Calpe, Denii… La Costa Blanca to ojczyzna znanej na całym świecie paelli, słynie również z oferty tapas i diety śródziemnomorskiej. Hiszpanie to ludzie fiesty i w ciągu roku odbywa sią mnóstwo świąt i zabaw, w których biorą udział całe miasta. Hiszpania to prawdziwa radość i cieszenie się z życia w każdym momencie.

 

 

Około pół miliona obywateli UE zdecydowało się zostać mieszkańcami wybrzeża Costa Blanca, i szczerze mówiąc, uzyskanie takiej liczby oznacza, że tak, czują się tu jak w domu: niepowtarzalnie, szczęśliwie i bezpiecznie.